forex trading logo

60+

 

logo60

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

"Sprawni żeglarze"

 

Warsztaty 2015

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj141
mod_vvisit_counterWczoraj484
mod_vvisit_counterOd 08.20121026402
Ratujmy Dezety. XV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski DZ

 

p h pionowy

 

Ratujmy Dezety.
XV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski DZ

 

mczitw logo msz ratujmy dezety bialaOrganizatorzy: Mazurska Szkoła Żeglarstwa, Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej,
Miejsce: Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej
11-500 Giżycko, ul. Moniuszki 24 tel. (087) 428 59 71
Termin: 13-14 sierpnia 2016 r. – start do głównego wyścigu 13 sierpnia o godz. 13.00

Szanowni Państwo,

Przedstawiamy zasady udziału w XV Międzynarodowych Mistrzostwach Polski DZ:
1. Nie zmieniają się warunki finansowe uczestnictwa w regatach, obowiązują wszystkie ceny jeszcze z roku 2002. Obowiązkowe jest posiadanie ubezpieczenia (polisę będzie można wykupić przed regatami). Dla załóg istnieje możliwość bezpłatnego rozbicia namiotów na terenie ośrodka.

2. Jachty ścigać się będą w klasach:
1) TRADYCYJNEJ - „ciężkiej szczecińskiej”,
2) KLASYCZNEJ - „lekkiej janmorowskiej”;
3) OPEN - jachty z dowolnym rodzajem i wielkością ożaglowania (bermudzkie, sztaksle, genakery, spinakery itd.)

 

3. Tradycyjnie uczestnicy regat otrzymują gorący posiłek regeneracyjny i zwolnieni są z wszelkich opłat wynikających z tytułu pobytu w ośrodku (slipowanie jachtu, wyładunek i załadunek jachtu dźwigiem, opłaty portowe, korzystanie z sanitariatów). Opłaty będą pobierane wyłącznie z tytułu wyżywienia (na miejscu jest stołówka) oraz za korzystanie z natrysków. Opłaty będą pobierane także za postój jachtów towarzyszących.

4. Do regat można zgłosić się nawet w dniu startu i wówczas dopełnić wszystkich formalności przedstartowych. Prosimy jednak zamiar udziału w naszej imprezie zgłosić wcześniej organizatorom (nawet bez podawania nazwisk członków załogi). Zgłoszenia pisemne, lub e-mailem prosimy składać na adres zamieszczony na końcu pisma.

5. Wyścig główny, 24-godzinne regaty żeglarskie, zorganizowany zostanie na przedstawionej osobno trasie. Przebieg trasy ( w zależności od warunków pogodowych i po konsultacji z ratownikami) zostanie przedstawiony na odprawie sterników, bezpośrednio przed startem. Regaty całodobowe to pojęcie umowne, pierwszy jacht na mecie spodziewany jest po około 19-20 godzinach żeglugi. O godzinie 12.00 w dniu 14 sierpnia zamykamy linię mety i oznaczymy miejsca wszystkich jednostek, które jeszcze uczestniczą w wyścigu. Chcemy by wszystkie jachty, które do tego czasu nie wycofały się z wyścigu zostały sklasyfikowane i wzięły udział w ceremonii zakończenia Mistrzostw, dnia 14 sierpnia o godzinie 16.00, a różnica pomiędzy pierwszym i ostatnim jachtem w ubiegłych latach wynosiła zawsze kilka godzin.

6. Zgodnie z regulaminem na jachcie nie może być więcej niż 2 wiosła. Dopuszcza się użycie wyłącznie wioseł drewnianych, bez jakiejkolwiek formy mocowania ich w dulkach, stelażach, wiązaniach, bolcach, itp.

7. Nie stawiamy żadnych ograniczeń związanych z wiekiem członków załóg, liczy się kondycja fizyczna i zapał do całodobowej rywalizacji sportowej.

8. Liczba członków załogi została ustalona na 8 – 12 osób. Początkowo chcieliśmy narzucić stałą liczbę załogi, ale często regaty są dla załóg tylko fragmentem rejsu po Mazurach i sternicy nie chcą zostawiać na brzegu części załogi. W innych przypadkach mówiono, że stała ekipa żegluje od lat w składzie 8-osobowym i nie jest zainteresowana braniem przypadkowych ludzi z kei. Organizatorzy chcą wprowadzać jak najmniej zakazów, stąd też pewna dowolność w tej kwestii.

9. Nie stawiamy barier formalnych jachtom. Do udziału zapraszamy wszystkie Dezety, wszelkie typy konstrukcji, wykonane z każdego możliwego materiału. Jachty powinny posiadać oświetlenie podczas żeglugi nocnej.

10. Dopuszczamy wszelkie formy sponsoringu na jachtach (żagle, burty) i strojach załogi zgodnie z przepisami ISAF. Nie będą dopuszczone na jachtach reklamy firm i produktów bezpośrednio konkurujących z organizatorami i ewentualnymi (o ile będą) sponsorami regat. Od reklam organizatorzy nie pobierają żadnych prowizji, Załogi mają obligatoryjny wymóg naklejenia nalepek dostarczonych przez organizatorów pod rygorem wykluczenia z wyścigów.

11. Prosimy o zabranie na regaty banderek ze wszystkich dotychczasowych regat. W tym sezonie będą nowe, ale chcielibyśmy pielęgnować tradycję i co roku dodawać każdemu uczestnikowi kolejną, by razem tworzyły kolekcję. Wzorem jest dla nas dekoracja jachtów podczas Cutty Sark Tall Ships Race. W przyszłości armatorów i uczestników startujących od początku chcielibyśmy nagradzać osobno.

12. Prosimy pamiętać, że logo regat jest chronione prawem autorskim i jego wykorzystanie bez wiedzy autorów może skutkować konsekwencjami prawnymi. Uczestnicy regat często sami przygotowują okolicznościowe koszulki czy inne gadżety do celów promocyjnych. Na życzenie zainteresowanym prześlemy logo w postaci cyfrowej wraz ze zgodą na jego wykorzystanie. Nie wyrażamy jednak zgody na wykorzystanie naszego logo w celach komercyjnych.

13. Nasza impreza zachowuje charakter niekomercyjny, jeżeli pozyskamy jakiekolwiek środki finansowe lub rzeczowe przeznaczymy je na organizację regat i nagrody.

14. Dziękujemy za przychylność dla naszego projektu i wiele ciepłych słów kierowanych pod naszym adresem.

 

Zgłoszenie załogi do pobrania: Zgłoszenie załogi pdf


Zapraszamy wszystkich uczestników i widzów na nasze regaty, życzymy dobrej zabawy i wielu wrażeń..
Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i uwagi z Państwa strony,
na wszystkie wątpliwości i pytania odpowiemy niezwłocznie.

 

Zwyciężcy regat są honorowani specjalnymi plakietami umieszczonymi na autentycznym, zabytkowym, drewnianym, sterze od DZ-ty.

 

play Zaproszenie na Dezetę  play Ratujmy Dezety

Pełnimy dyżur telefoniczny oraz e-mailowy,
Mazurska Szkoła Żeglarstwa Ul. Moniuszki 24 11-500 Giżycko
telefon: (087) 428 59 71
e-mail: sail@sail-mazury.pl ; msz@msz.org.pl

Komandor Regat
Marek Winiarczyk

 

 


Wykonanie kreatywnie.pl © www.msz.org.pl