forex trading logo

60+

 

4zmps

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

"Sprawni żeglarze"

 

Warsztaty 2015

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj38
mod_vvisit_counterWczoraj195
mod_vvisit_counterOd sierpnia 2012877742
Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością

 

Mistrzostwa Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych są jedną z najstarszych tego typu imprez na świecie. Pierwsze Mistrzostwa Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych zorganizowaliśmy w 1995 roku.
Do 2001 roku Mistrzostwa rozgrywane były na jachtach balastowo-mieczowych typu Nash. Piąte Mistrzostwa Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych otworzył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.
Od 2002 roku regaty rozgrywane są na jachtach kabinowych Sasanka. Od 2007 roku zawodnicy klasyfikowani są w dwóch kategoriach – żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo i żeglarzy niesłyszących. Niestety nie zachowały się wyniki drugich i trzecich Mistrzostw. Głównym organizatorem Mistrzostw jest Mazurska Szkoła Żeglarstwa, a współorganizatorami Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych i Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Giżycko. Komandorem regat jest Marek Winiarczyk.

Dziękujemy firmie BUDIMEX S.A. , która od zawsze wspiera Mistrzostwa.

 

Budimex od początku wspiera organizację Mistrzostw Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością. Jako firma Budimex wychodzi z założenia, że procesem naturalnym w rozwoju społeczeństwa powinna być pełna integracja i stwarzanie niepełnosprawnym możliwości realizowania swoich pasji. Sport, w tym przypadku żeglarstwo, to nie tylko forma aktywnej rehabilitacji, ale też ciągłe podnoszenie swoich możliwości, współzawodnictwo i czerpanie radości z życia. Zaangażowanie Budimeksu w organizację Mistrzostw wpisuje się w koncepcję zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego zarządzania, które realizuje spółka.

 

Budimex istnieje od ponad 40 lat, a jego realizacje można spotkać w kilkudziesięciu krajach na trzech kontynentach. Obecnie, jako przedsiębiorstwo infrastrukturalno – usługowe Budimex koncentruje się na rynku polskim. Jako generalny wykonawca firma działa w sektorach infrastruktury: drogowej, kolejowej, lotniskowej; budownictwa kubaturowego, energetycznego, przemysłowego i ekologicznego. Firma stopniowo zwiększa swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami.

Od 1995 roku spółka notowana jest na warszawskiej GPW. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu - Ferrovial. Grupa Budimex zatrudnia około 5 tys. osób i osiąga roczne przychody wartości 5 mld. złotych. Do Grupy Budimex należą Budimex Nieruchomości i Mostostal Kraków.

 

Wyniki Mistrzostw  Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych

 

I Mistrzostwa Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych (1995 r.)

1.  Marian Kuras, Ewa Nazarowska, Stenia Baraniok

2.  Bogusław Sondej, Sonia Osiecka-Babut, Marek Babut

3.  Jerzy Szmith, Joanna Lasik, Andrzej Lasik

 

IV Mistrzostwa Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych (1998 r.)

1.  Krzysztof Kwapiszewski, Piotr Nowak, Marek Węgrzyn

2.  Józef Jendryczko, Urszula Dojwa, Stefania Baraniak

3.  Sławomir Piasecki, Przemysław Giel, Marek Piasecki

4.  Bolesław Rozmus, Marek Babut, Sonia Osiecka-Babut

5.  Czesław Ławrynowicz, Grzegorz Romanowski, Anna Osada

6.  Bogusław Sondej, Ewa Nazarowska, Ryszard Karolczak

 

V Mistrzostwa Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych (1999.)

1. Bolesław Rozmus, Anna Poloczek, Marek Babut (14 pkt.)

2. Bogusław Sondej, Ewa Nazarowska, Jacek Jagielnicki (17 pkt.)

3. Krzysztof Kwapiszewski, Piotr Nowak, Andrzej Puchalski (19 pkt.)

4. Zbigniew Czarnecki, Jacek Dzięciołowski, Zdzisław Solarek (27 pkt.)

5. Przemysław Giel, Sławomir Piasecki, Marek Piasecki (28 pkt.)

6. Marek Eisert, Andrzej Jędrzejczak, Barbara Michałowska (34 pkt.)

 

VI Mistrzostwa  Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych (2000 r.)

1. Bolesław Rozmus, Anna Poloczek, Marek Babut

2. Bogusław Sondej, Ewa Nazarowska, Jacek Jagielnicki

3. Krzysztof Kwapiszewski, Piotr Nowak, Andrzej Puchalski

4. Zbigniew Czarnecki, Jacek Dzięciołowski, Zdzisław Solarek

5. Przemysław Giel, Sławomir Piasecki, Marek Piasecki

6. Marek Eisert, Andrzej Jędrzejczak, Barbara Michałowska

 

VII Mistrzostwa  Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych (2001 r.)

1.  Krzysztof Kwapiszewski, Piotr Nowak, Andrzej Puchalski

2.  Bogusław Sondej, Ewa Nazarowska, Tadeusz Sosna

3.  Bolesław Rozmus, Marek Babut, Anna Poloczek

4.  Marian Zieliński, Andrzej Flak, Aleksandra Jeżewska

5.  Andrzej Bury, Eugeniusz Rakowicz, Marian Zakowicz

6.Adam Bazyli, Sławomir Piasecki, Maciej Rozwadowski

 

VIII Mistrzostwa  Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych (2002 r.)

1. Piotr Nowak, Krzysztof Kwapiszewski, Andrzej Puchalski

2. Czesław Ławrynowicz, Grzegorz Romanowski

3. Andrzej Bury, Eugeniusz Rakowicz, Marian Zakowicz

4. Marian Zieliński, Andrzej Flak, Aleksandra Jeżewska

5. Bolesław Rozmus, Marek Babut, Anna Poloczek

6. Bogusław Sondej, Ewa Nazarowska, Tadeusz Sosna

 

IX Mistrzostwa  Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych (2003 r.)

1. Piotr Nowak, Krzysztof Kwapiszewski, Andrzej Puchalski

2. Andrzej Bury, Eugeniusz Rakowicz, Marian Zakowicz

3. Bolesław Rozmus, Marek Babut, Anna Poloczek

4. Jacek Osada, Marek Eisert, Mirosław Skórski

5. Marian Zieliński, Jacek Dzięciołowski, Krzysztof Bądkowski

6. Marek Kowalczyk, Barbara Michałowska, Mieczysław Szypłakowski

 

X Mistrzostwa  Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych (2004 r.)

1.  Andrzej Bury, Eugeniusz Rakowicz, Marian Zakowicz

2.  Ryszard Burczyński, Iza Godlewska, Leszek Szeląg

3.  Bolesław Rozmus, Marek Babut, Anna Poloczek

4.  Jacek Osada, Marek Eisert, Mirosław Skórski

5.  Marian Zieliński

6.  Zbysław Zieliński

 

XI Mistrzostwa  Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych (2005 r.)

1.  Andrzej Bury, Eugeniusz Rakowicz, Marian Zakowicz

2.  Bolesław Rozmus, Marek Babut, Anna Poloczek

3.  Wiesław Nowakowski, Elżbieta Piłkowska, Piotr Wiórko

4.  Marek Eisert, Jacek Dzięciołowski, Elżbieta Słomczyńska

5.  Czesław Ławrynowicz, Tadeusz Sosna, Aleksander Jurowski

6.  Marian Zieliński, Albert Ott, Krzysztof Bądkowski

 

XII Mistrzostwa  Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych (2006 r.)

1.  Bolesław Rozmus, Anna Poloczek, Aleksander Jurowski

2.  Andrzej Bury, Eugeniusz Rakowicz, Marian Zakowicz

3.  Marian Zieliński, Krzysztof Bądkowski, Andrzej Rapaport

4.  Feliks Basłyk, Dariusz Sosnowicz, Czesław Mazurczyk

5.  Leszek Szeląg, Izabela Godlewska, Ryszard Kordowski

6.  Czesław Ławrynowicz, Stenia Barańska, Grzegorz Romanowski

 

XIII Mistrzostwa  Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych (2007 r.)

Żeglarze niepełnosprawni ruchowo:

1.  Andrzej Bury, Eugeniusz Rakowicz, Marian Zakowicz

2.  Bolesław Rozmus, Grzegorz Romanowski, Anna Poloczek

3.  Wiesław Nowakowski, Waldemar Woźniak, Łukasz Kwiatkowski

 

Żeglarze Niesłyszący:

1.  Tomasz Gumiński, Małgorzata Hoszowska, Łukasz Strzelczyk

2.  Artur Kotwicki, Ewa Kotwicka, Beata Szlęzak

3.  Dorota Rudkiewicz, Natalia Rudkiewicz, Magdalena Pastusiak

 

XIV Mistrzostwa  Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych (2008 r.)

Żeglarze niepełnosprawni ruchowo:

1.  Andrzej Bury, Eugenisz Rakowicz, Marian Zakowicz

2.  Marek Kowalczyk, Zdzisław Solarek, Barbara Łukasiewicz - Michałowska

3.  Aleksander Jurowski, Anna Poloczek, Ewa Nazarowska

4.  Tadeusz Węgrzyn, Wiesław Borowiecki, Marek Kupras

5.  Zbigniew Szczepaniak, Małgorzata Szczepaniak, Mirosław Lisiczyński

6.  Feliks Basłyk, Stanisław Wróbel, Waldemar Brzuszkiewicz

 

Żeglarze niesłyszący:

1.  Tomasz Gumiński, Krystyna Gumińska, Paulina Romanowska

2.  Zbigniew Gumiński, Edward Szwertner, Joanna Strześniewska

3.  Katarzyna Kowalczyk, Robert Zaryczyński, Małgorzata Mędral

4.  Ewa Kotwicka, Joanna Urbańska, Tomasz Włodarczyk

5.  Artur Kotwicki, Beata Szlęzak, Mariusz Wilamowski

6.  Andrzej Kostecki, Karina Fruba, Michał Piotrowicz

 

XV Mistrzostwa  Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych (2009 r.)

Żeglarze niepełnosprawni ruchowo:

1. Andrzej Bury, Eugeniusz Rakowicz, Marian Zakowicz

2. Zbigniew Szczepaniak, Małgorzata Szczepaniak, Mirosław Lisiczyński

3. Marek Kowalczyk, Barbara Łukasiewicz-Michałowska, Zdzisław Solarek

4. Feliks Basłyk, Jolanta Brzuszkiewicz, Stanisław Wróbel

5. Waldemar Woźniak, Janusz Górski, Łukasz Kwiatkowski

6. Wiesław Borowiecki, Ewa Nazarowska, Marek Kupras

 

Żeglarze niesłyszący:

1. Tomasz Gumiński, Ewa Gumińska, Ewa Dąbkowska

2. Rafał Krysiak, Aneta Krysiak, Sylwester Krysiak

3. Maciej Malinowski, Dawid Adamczewski, Paweł Puszczyński

4. Artur Kotwicki, Władysław Błaszczyk, Joanna Morawska

5. Zbigniew Gumiński, Krystyna Gumińska, Paweł Wardziak

6. Marcin Bonar, Iwona Michalska, Edyta Tomasik

 

Wyścig Długodystansowy o Puchar MSŻ:

1. Tomasz Gumiński, Ewa Gumińska, Ewa Dąbkowska

2. Waldemar Woźniak, Janusz Górski, Łukasz Kwiatkowski

3. Maciej Malinowski, Dawid Adamczewski, Paweł Puszczyński

 

XVI Mistrzostwa  Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych (2010 r.)

Żeglarze niepełnosprawni ruchowo:

1.  Marian Zakowicz, Eugeniusz Rakowicz, Wiesław Borowiecki

2.  Leszek Król, Dariusz Kuśnierz, Mirosław Sulej

3.  Zbigniew Szczepaniak, Małgorzata Szczepaniak, Mirosław Lisiczyński

4.  Grzegorz Włochowicz, Stanisław Rutkowski, Jan Szendler

5.  Feliks Basłyk, Jarosław Biernacki, Michał Piotrowicz

6.  Marek Kowalczyk, Zdzisław Solarek, Barbara Łukasiewicz - Michałowska

 

 

Żeglarze niesłyszący:

1. Paweł Kaliwoszka, Alina Iwańska, Daniel Szmelter

2. Rafał Krysiak, Sylwester Krysiak, Marcin Gulatowski

3. Zbigniew Gumiński, Ryszard Borsuk, Krystyna Gumińska

4. Tomasz Gumiński, Ewa Dąbkowska, Karina Fruba

5. Marcin Bodnar, Alan Stępniewski, Barbara Chwiałkiewicz

6. Maciej Malinowski, Paweł Puszczyński, Władysław Błaszczyk

 

XVII Mistrzostwa  Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych (2011 r.)

Żeglarze niepełnosprawni ruchowo:

1. Andrzej Bury, Marian Zakowicz, Eugeniusz Rakowicz

2. Waldemar Woźniak, Joanna Sutnik, Agnieszka Mendelska

3. Mariusz Kołoda, Agnieszka Smolarska, Wiktor Kwiatkowski

 

Żeglarze niesłyszący:

1. Tomasz Gumiński, Karolina Osajda, Damian Białoszewski

2. Zbigniew Gumiński, Anna Olak, Ryszard Borsuk

3. Joanna Urbańska, Lidia Brzozowska, Adam Sulmicki

 

XVIII Mistrzostwa Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych (2012 r.)

Żeglarze niepełnosprawni ruchowo:

1. Wiesław Borowiecki, Mariusz Kołoda, Marek Kupras

2. Andrzej Bury, Marian Zakowicz, Eugeniusz Rakowicz

3. Feliks Basłyk, Zdzisław Wieteska, Mirosław Lisiczyński

4. Jaromir Szczepański, Ryszard Kwietniewski, Andrzej Maciejewski

5. Zbigniew Szczepaniak, Małgorzata Szczepaniak, Stanisław Górniak

6. Grzegorz Włochowicz, Józef Wolsza, Stanisław Rutkowski

 

Żeglarze Niesłyszący:

1. Tomasz Gumiński, Tomasz Morawski, Ludmiła Hałat

2. Zbigniew Gumiński, Ryszard Borsuk, Anita Wąsik

3. Marcin Bodnar, Anna Artysiewicz, Tomasz Turkowski

4. Alan Stępniewski, Monika Kozub, Karina Fruba

5. Anna Kwiatkowska, Anna Olak, Łukasz Stachecki

6. Ewa Gumińska, Andrzej Mikołajczyk, Maciej Węgrzynowski

 

XIX Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością (2013 r.)

Żeglarze niepełnosprawni ruchowo:

1. Andrzej Bury, Marian Zakowicz, Eugeniusz Rakowicz (18 pkt)

2. Wiesław Nowakowski, Waldemar Woźniak, Adam Wójtowicz (28 pkt)

3. Zbigniew Szczepaniak, Małgorzata Szczepaniak, Mirosław Lisiczyński (32 pkt)

4. Feliks Basłyk, Józef Pawlak, Ryszard Owczarek (49 pkt)

5. Olga Górnaś-Grudzień, Józef Wolsza, Wiesław Wolsza (55 pkt)

6. Wiesław Borowiecki, Ewa Nazarowska, Marek Kupras (70 pkt)


Żeglarze Niesłyszący:

1. Marcin Bodnar, Anita Wąsik, Karina Fruba (22 pkt)

2. Tomasz Gumiński, Dorota Wiśniewska, Monika Szymanek-Szawracka (24 pkt)

3. Zbigniew Gumiński, Krystyna Gumińska, Ryszard Borsuk (41 pkt)

4. Katarzyna Kowalczyk, Paulina Kozłowska, Roman Kołtysz (48 pkt)

5. Tomasz Morawski, Joanna Kwiatkowska, Grzegorz Doszuta (49 pkt)

6. Joanna Urbańska, Jakub Grzeszak, Paweł Kasprzak (62 pkt)

 

XX Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością (2014 r.)

Żeglarze niepełnosprawni ruchowo:

1. Olga Górnaś – Grudzień, Marian Zakowicz, Bożena Bień

2. Andrzej Bury, Tadeusz Sosna, Ewa Cichy

3. Waldemar Woźniak, Adam Wójtowicz, Halina Liczmańska

4. Zbigniew Szczepaniak, Jan Cieślik, Przemysław Cieślik

5. Dariusz Kuśnierz, Leszek Król, Andrzej Dziekoński

6. Janusz Wilczyński, Jan Nowak, Stanisław Jurgielewicz

 

Żeglarze Niesłyszący:

1. Tomasz Gumiński, Paulina Laskowska, Beata Murawska

2. Zbigniew Gumiński, Krystyna Gumińska, Marcin Januszewski

3. Michał Maculewicz, Adrianna Podolska, Karina Fruba

4. Jakub Grzeszak, Agnieszka Idziak, Tomasz Budniewski

5. Agnieszka Trzaska, Magda Wałek, Stanisław Wadas

6. Anna Kwiatkowska, Krzysztof Łuczywek, Paulina Michniacka

 

 

XXI Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością (2015 r.)

 

Żeglarze niepełnosprawni ruchowo:

1. Piotr Cichocki, Monika Gibes, Halina Liczmańska (13 pkt.)

2. Andrzej Bury, Marian Zakowicz, Bożena Bień (35 pkt.)

3. Feliks Basłyk, Mirosław Lisiczyński, Józef Pawlak (37 pkt.)

4. Waldemar Woźniak, Adam Wójtowicz, Halina Świderek (45 pkt.)

5. Olga Górnaś-Grudzień, Józef  Wolsza, Wiesław Wolsza (70 pkt.)

6. Janusz Wilczyński, Marzena Kundera, Stanisław Jurgielewicz ( 76 pkt.)

 

 

Żeglarze niesłyszący:

 

1. Tomasz Gumiński, Marta Droździel, Krystyna Gumińska (14 pkt.)

2. Barbara Lepszy, Joanna Urbańska, Magda Wałek (28 pkt.)

3. Alan Stępniewski, Małgorzata Kowalik-Florek (31 pkt.)

4. Zbigniew Gumiński, Romuald Szurik, Paweł Jankowski (32 pkt.)

5. Stanisław Korytowski, Paweł Kobyliński, Adam Buszka (60.pkt.)

6. Monika Kozub, Michał Klekot, Damian Szymański (65.pkt.)

 

 

XXII Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością (2016 r.)

 

Żeglarze niepełnosprawni ruchowo:

1. Andrzej Bury, Marian Zakowicz, Bożena Bień (26 pkt.)

2. Wiesław Borowiecki, Ewa Nazarowska, Halina Świderek (30 pkt.)

3. Waldemar Woźniak, Rafał Szklarz, Agnieszka Jabłońska (35 pkt.)

4. Grzegorz Włochowicz, Zbigniew Jastrzębski, Roman Drobniak (41 pkt.)

5. Adam Wójtowicz, Jacek Niżygrocki, Agata Grzybowska (56 pkt.)

6. Olga Górnaś-Grudzień, Józef Wolsza, Wiesław Wolsza (58 pkt.)

7. Michał Rutkowski, Katarzyna Kulig, Monika Kotzian (72 pkt.)

8. Feliks Basłyk, Mirosław Lisiczyński, Józef Pawlak (76 pkt.)

 

 

Żeglarze niesłyszący:

 

1. Tomasz Gumiński, Michał Rek, Mikołaj Minko (12 pkt.) /p>

2. Barbara Lepszy, Karina Fruba, Arkadiusz Tylutki (23 pkt.)

3. Zbigniew Gumiński, Paweł Jankowski, Euzebia Jankowska (29 pkt.)

4. Michał Maculewicz, Beata Murawska, Marta Drożdziel (36 pkt.)

5. Katarzyna Kowalczyk, Stanisław Wadas, Waldemar Mandelka (42 pkt.)

6. Paweł Dziubak, Maria Pawlak, Władysław Ochrymiuk (53 pkt.)

 

 

 

 


Wykonanie kreatywnie.pl © www.msz.org.pl