forex trading logo

60+

 

60VIII

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj182
mod_vvisit_counterWczoraj382
mod_vvisit_counterOd 08.20121551402
VII Mistrzostwa Polski Katamaranów – srebro i brąz dla MSŻ 27 - 28 sierpnia 2004

Tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia rozegraliśmy już po raz siódmy Mistrzostwa Polski Katamaranów. Zawodnicy ścigali się w trzech klasach: Otwartej, "A" i Plażowej. Najbardziej zacięta walka toczyła się w klasie Otwartej, w której konkurowały ze sobą różne konstrukcje.
W piątek wiało słabo i katamarany nie mogły pokazać swoich możliwości. Na szczęście w sobotę i niedzielę trochę "dmuchnęło" i zaczęła się "jazda"...
Nawietrzną boję zwrotną pierwszy osiągał Arkadiusz Winkowski z LKS Charzykowy (zwycięzca z lat 1999 i 2000), którego katamaran na kursach ostrych był nie do pokonania, natomiast na kursach z wiatrem tracił zdobytą przewagę, ponieważ załoga miała kłopoty z obsługą głębokiego spinakera. Do końca trwał wyrównany pojedynek ubiegłorocznego zwycięzcy Adama Skomskiego z YK Stal Gdynia ze Zbigniewem Piekarskim z ChKŻ Chojnice. Obaj wygrali po trzy wyścigi, ale Piekarski był trzy razy drugi, a Skomski dwa razy drugi i raz trzeci. Skomski przegrał jednym punktem. Piotrowi Chomiczowi nie pomogły ultra lekkie całkowicie węglowe kadłuby - był piąty. Janusz Sampławski z Giżycka budowę swego nowego katamarana ukończył tuż przed Mistrzostwami, jednak jego kadłuby okazały się za ciężkie - był siódmy.
W klasie "A" klasą dla siebie był Maciej Stasiak z Pabianic, który wygrał z olbrzymią przewagą 6 wyścigów. Nie było to zaskoczeniem, gdyż zawodnik ten prezentuje wysoką formę od kilku lat. W klasie Plażowej wszystkie wyścigi wygrał Jacek Wojtczak z PTTK Suwałki. Drugie i trzecie miejsca zajęli nasi szesnastoletni wychowankowie Kacper i Michał.
Regaty odbyły się w przyjaznej atmosferze - do Komisji Sędziowskiej pod przewodnictwem Radosława Zadrożyńskiego nie wpłynął żaden protest. Mistrzostwa sponsorował PLUS GSM. Zaprosiliśmy wszystkich na kolejne, VIII Mistrzostwa Polski Katamaranów, które odbędą się w dniach 26 - 28 sierpnia 2005 r.

 

Wyniki:

Klasa Otwarta
1. Zbigniew Piekarski
2. Adam Skomski
3. Maciej Anuszkiewicz

 

Klasa "A"

1. Maciej Stasiak
2. Marek Żebrowski
3. Paweł Bołmwan


Klasa Plażowa

1. Jacek Wojtczak
2. Kacper Winiarczyk
3. Michał Saskowski

 

 


Wykonanie kreatywnie.pl © www.msz.org.pl