forex trading logo

60+

 

60VIII

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj125
mod_vvisit_counterWczoraj383
mod_vvisit_counterOd 08.20121320238
XIII Integracyjne Regaty Żeglarskie Mazurskiej Szkoły Żeglarstwa 22-23 maja 2021r.

Tradycyjnie jako pierwsze w sezonie letnim rozegraliśmy integracyjne regaty żeglarskie. Gościny i sprzętu udzieliło nam jak zwykle Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej.

Zgodnie z planem regaty mieliśmy rozegrać w dniach 1- 2 maja, ale z powodu pandemii musieliśmy termin ich rozegrania przesunąć. Regaty zorganizowaliśmy we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarzy Niepełnosprawnych. Regaty były dofinansowane przez Urząd Miasta Giżycko. Z powodu przesunięcia terminu regat i złych prognoz pogodowych, które zapowiadały opady deszczu i silne wiatry część załóg, które zgłosiły się na pierwszy termin majowy się wycofała.

Wbrew prognozom pogoda była niezła. Praktycznie nie padało i był wiatr 2 – 3B. Rozegraliśmy 4 wyścigi. Od początku aż do końca regat co było dużą niespodzianką walka o zwycięstwo toczyła się między trzema załogami, których sternikami byli Waldemar Woźniak, Leszek Król i Tomasz Dorbach.

Pierwszy wyścig wygrał Dorbach, drugi Woźniak, trzeci Król, a czwarty ponownie Dorbach. Regaty wygrał Waldemar Woźniak, ale nie przyszło mu to łatwo, mimo że jest to członek Kadry Narodowej Żeglarzy z Niepełnosprawnością i ma w swoim dorobku medale zdobyte na mistrzostwach świata i Europy.

Drugie miejsce zajął Tomasz Dorbach ze stratą zaledwie dwóch, a trzecie Leszek Król ze stratą trzech punktów do zwycięzcy

Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy. Nagrody wręczała Katarzyna Sztachelska Wiceprezes Mazurskiej Szkoły Żeglarstwa. Sędzią Głównym regat był Jan Gotto.

Zaprosiliśmy zawodników na wiele regat żeglarskich, które organizujemy w tym sezonie letnim między innymi na XVIII Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych oraz XXVII Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością. Terminy tych regat i innych licznych imprez żeglarskich znajdują się na naszej stronie www.msz.org.pl.

 

Wyniki regat:

1. Waldemar Woźniak, Katarzyna Sztachelska, Jakub Dorbach

2. Tomasz Dorbach, Kuba Samson

3. Leszek Król, Kacper Żołyniak

4. Marcin Sitek, Wojciech Kancelarczyk

5. Dariusz Kuśnierz, Elżbieta Antos, Jarosław Zieliński

6. Feliks Basłyk, Paweł Samson

7. Ireneusz Wądołowski, Kamil Winicki

8. Bogusław Lach, Eugeniusz Filipski, Jerzy Rosiński

 

Zobacz film z regat 

Zobacz dodatkowe zdjęcia z regat

 

 


Wykonanie kreatywnie.pl © www.msz.org.pl