forex trading logo

60+

 

60VIII

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj145
mod_vvisit_counterWczoraj213
mod_vvisit_counterOd 08.20121342793
XVIII Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych I Edycja 18 – 20 czerwca 2021 r.

Rozegraliśmy pierwszą edycję tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Organizatorami byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych we współpracy z Mazurską Szkołą Żeglarstwa.

Wystartowało 15 załóg. Żeglarze ścigali się na sasankach. Przez cały czas trwania regat była doskonała pogoda – dużo słońca, bardzo ciepło (temperatura powyżej 30 stopni C ) i nie zabrakło także wiatru.

Piątek był dniem treningowym.

W sobotę od rana był wiatr około 2 B i do obiadu rozegraliśmy 3 wyścigi. Po przerwie obiadowej do wieczora warunki pogodowe były nawet trochę lepsze i rozegraliśmy kolejne 3 wyścigi. Regaty zdominował Waldemar Woźniak, który wygrał 5 wyścigów. Jedynie w piątym wyścigu dał się wyprzedzić Marianowi Zakowiczowi i Grzegorzowi Włochowiczowi. W rezultacie po pierwszym dniu wyścigów Woźniak miał 8 punktów i tym samym stał się głównym kandydatem do końcowego zwycięstwa. Drugie miejsce z dorobkiem 22 punktów zajmował Zakowicz, a trzecie z dorobkiem 24 punktów zajmował Włochowicz. Nie było to niespodzianką, gdyż wszyscy trzej są członkami Kadry Narodowej Żeglarzy z Niepełnosprawnością.

W niedzielę rozegraliśmy ostatnie trzy wyścigi. Woźniak wygrał wszystkie, a Zakowicz i Włochowicz również stanęli na podium, lecz po dwóch odrzutkach zamienili się miejscami. Za ich plecami zgodnie z prognozami obserwatorów walka o kolejność miejsc od czwartego do szóstego trwała do ostatniego wyścigu, o czym świadczą końcowe wyniki regat.

Impreza była dofinansowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. .

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary i nagrody książkowe. Nagrody wręczał Jan Gotto Prezes Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych. Sędzią głównym regat był Andrzej Szocik.

Zaprosiliśmy zawodników na II Edycję XVIII Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych, która zostanie rozegrana w dniach 28 – 30 sierpnia 2021 r.

Wyniki:

  1. Waldemar Woźniak, Marzena Kundera, Cezary Milecki (7 pkt.)
  2. Grzegorz Włochowicz, Agata Grzybowska, Marcin Chuderski (20 pkt.)
  3. Marian Zakowicz, Zbigniew Jastrzębski, Ewa Grzona. (22 pkt.)
  4. Jan Uruski, Zbigniew Debert, Zdzisław Wieteska (29 pkt.)
  5. Arleta Tocha, Józef Tocha, Tadeusz Żebrowski (30 pkt.)
  6. Leszek Król, Jacek Najman, Elżbieta Najman ( 32 pkt.)
  7. Jacek Niżygorodzki, Karolina Dampc, Patrycja Wołosz (48 pkt.)
  8. Wojciech Woś, Daria Kaczmarska, Alina Malinowska (54 pkt.)

 


Wykonanie kreatywnie.pl © www.msz.org.pl