forex trading logo

60+

 

60VIII

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj116
mod_vvisit_counterWczoraj383
mod_vvisit_counterOd 08.20121320229
XXVII Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością 21 – 24 czerwca 2021r.

Rozegraliśmy kolejne Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością. To jedne z najstarszych mistrzostw krajowych żeglarzy z niepełnosprawnością na świecie.

Jak zwykle byliśmy głównym organizatorem, a współorganizatorem był Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych. Wystartowało 20 załóg na sasankach w jednakowym trymie regatowym z nowymi żaglami.

Przez wszystkie dni rozgrywania mistrzostw pogoda była dobra. Było ciepło, słonecznie, nie padało. Dzięki dobrym warunkom wiatrowym rozegraliśmy aż 15 wyścigów.

Poniedziałek był dniem treningowym i przeprowadziliśmy wszystkie zaplanowane zajęcia.

We wtorek był wiatr około 2 B i od śniadania do obiadu rozegraliśmy 3 wyścigi. Po obiedzie pogoda była taka sama i do kolacji rozegraliśmy kolejne 3 wyścigi. Obserwatorzy typowali, że walka o zwycięstwo rozegra się między kilkoma załogami, których sternikami byli Waldemar Woźniak, Marian Zakowicz, Grzegorz Włochowicz, Dariusz Kuśnierz i Leszek Król. Typowania okazały się trafne. Wieczorem wielu zawodników zmęczonych upałem wyrażało nadzieję na zmianę pogody.

W środę były jeszcze lepsze warunki do żeglowania. Nie było tak upalnie jak poprzedniego dnia, a wiatr był silniejszy 2 – 3 B i dzięki temu zarówno od śniadania do obiadu, jak również od obiadu do kolacji rozegraliśmy po trzy wyścigi. Woźniak w dalszym ciągu dominował i wygrał wszystkie. W rezultacie po rozegraniu 12 wyścigów Woźniak miał 12 punktów, co praktycznie gwarantowało mu zwycięstwo, Kuśnierz 62 punkty, a Zakowicz 66 punktów. Król miał dwie wpadki ( trzynaste i siedemnaste miejsce), ale w dalszym ciągu miał szanse na miejsce na podium, gdyż miały być dwie odrzutki. Wszystko miało się rozstrzygnąć w ostatnich trzech wyścigach planowanych na czwartek.

W czwartek z powodu prognoz pogodowych, które zapowiadały burzę, wyścigi rozpoczęliśmy wcześniej i ostatni piętnasty wyścig zakończyliśmy pół godziny przed nadejściem burzy. Podczas wszystkich wyścigów trwała zacięta walka do ostatnich metrów przed metą między Woźniakiem a Zakowiczem. Trzynasty wyścig wygrał Zakowicz przed Woźniakiem - a dwa następne Woźniak przed Zakowiczem.

Zwycięzcy otrzymali puchary, medale i dyplomy. Wszyscy zawodnicy otrzymali w drodze losowania nagrody rzeczowe ufundowane przez PFRON, BUDIMEX S.A. oraz GARMIN Polska.                                                                  

Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Zaprosiliśmy zawodników do startów w wielu regatach, również dla osób pełnosprawnych, które będziemy organizować do końca sezonu żeglarskiego.

Wyniki:

  1. Waldemar Woźniak, Marzena Kundera, Cezary Milecki (13 pkt.)
  2. Marian Zakowicz, Mariusz Laskus, Janina Skierkowska (52 pkt.)
  3. Dariusz Kuśnierz, Jarosław Zieliński, Karolina Dampc (67 pkt.)
  4. Jacek Niżygorocki, Halina Liczmańska, Robert Makarski (70 pkt.)
  5. Jaromir Szczepański, Andrzej Maciejewski, Marek Walotek (71 pkt.)
  6. Grzegorz Włochowicz, Agata Grzybowska, Marcin Chuderski (71 pkt.)
  7. Wojciech Liczmański, Joanna Winnicka, Małgorzata Dymaczewska (104 pkt.)
  8. Leszek Król, Patrycja Wołosz, Barbara Wójtowicz (112 pkt.)
  9. Jan Uruski, Józef Debert, Zdzisław Wieteska (113 pkt.)
  10. Jarosław Zastawski, Zbigniew Jastrzębski, Ewa Grzona (120 pkt.)

 


Wykonanie kreatywnie.pl © www.msz.org.pl