forex trading logo

60+

 

60VIII

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj126
mod_vvisit_counterWczoraj213
mod_vvisit_counterOd 08.20121342774
XXVIII Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością 27 – 29 czerwca 2022 r.

Rozegraliśmy kolejne Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością. To jedne z najstarszych mistrzostw krajowych żeglarzy z niepełnosprawnością na świecie.

Jak zwykle byliśmy głównym organizatorem, a współorganizatorem był Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych. Wystartowało 20 załóg na sasankach w jednakowym trymie regatowym. Regaty były rozegrane metodą przesiadkową.

Przez wszystkie dni rozgrywania mistrzostw pogoda była znakomita.. Było ciepło, słonecznie, nie padało. Dzięki dobrym warunkom wiatrowym rozegraliśmy 10 wyścigów.

W poniedziałek był stały wiatr 2 B i od śniadania do obiadu rozegraliśmy 2 wyścigi. Po obiedzie pogoda była taka sama i do kolacji rozegraliśmy kolejne 2 wyścigi. Obserwatorzy typowali, że walka o zwycięstwo rozegra się między kilkoma załogami, których sternikami byli Marian Zakowicz, Dariusz Kuśnierz, Wojciech Woś i Jan Uruski. Typowania okazały się trafne.

We wtorek były takie same warunki do żeglowania i rozegraliśmy również po 2 wyścigi od śniadania do obiadu i kolejne 2 od obiadu do kolacji. Wieczorem wielu zawodników zmęczonych upałem wyrażało nadzieję na zmianę pogody.

W środę nie było tak upalnie jak w poprzednich dniach i rozegraliśmy ostatnie 2 wyścigi. Regaty zdominował Marian Zakowicz, który żeglował najrówniej, nie miał żadnych wpadek i praktycznie miał zapewnione zwycięstwo po rozegraniu ośmiu wyścigów. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale i dyplomy. Dekorował ich Mateusz Szkaradziński - Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PFRON. Wszyscy zawodnicy otrzymali w drodze losowania nagrody rzeczowe ufundowane przez PFRON i GARMIN Polska.                                                                  

Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Zaprosiliśmy zawodników do startów w wielu regatach, również dla osób pełnosprawnych, które będziemy organizować do końca sezonu żeglarskiego.

Wyniki:

1. Marian Zakowicz, Adam Łukasik, Mariusz Laskus (18 pkt.)

2.Wojciech Woś, Katarzyna Pszczółkowska, Patrycja Wołosz (28 pkt.)

3.Jan Uruski, Krzysztof Lisik, Zdzisław Wieteska (32 pkt.)

4.Dariusz Kuśnierz, Krzysztof Arszułowicz, Jarosław Zieliński (41 pkt.)

5.Jacek Niżygorocki, Robert Makarski, Halina Filipowska (49 pkt.)

6.Jarosław Zastawski, Małgorzata Duziak, Stanisław Jurgielewicz (49 pkt.)

 

 


Wykonanie kreatywnie.pl © www.msz.org.pl