forex trading logo

60+

 

60VIII

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj139
mod_vvisit_counterWczoraj382
mod_vvisit_counterOd 08.20121551359
Konferencja - „POSTĘPNOŚĆ. Postęp w dostępności kultury.” 11.08.2023r.

Konferencję zorganizowaliśmy z Inicjatywy Roberta Zarzeckiego. Po konferencji był koncert Romana Roczenia, który został entuzjastycznie przyjęty. Po jego zakończeniu również znakomity koncert, który trwał do wczesnych godzin rannych dał Andrzej Korzeń.

 

 

Postępność. Poprawa dostępności do kultury oraz aktywizacja osób niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie – projekt realizowany przez Fundację Inaczej we współpracy z Politechniką Warszawską oraz ANV Production sp. z o.o. w ramach Programu „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” GOSPOSTRATEG. Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

 

O projekcie

Postępność to projekt badawczy, który ma ułatwić dostęp do szeroko pojętej kultury osobom z niepełnosprawnością wzroku z pomocą nowych technologii. Koncentrujemy się na wypracowaniu standardu tworzenia makiet, miniatur, replik, tyflografik i innych pomocy dotykowych metodą druku 3D. Opracowane wytyczne udostępnimy instytucjom kultury, sportu itp. I będziemy zachęcać do wprowadzania ich w życie.

Działania

Chcemy rozpowszechniać wiedzę o dostępności. Będziemy odwiedzać instytucje kultury w całej Polsce, by spotykać się z decydentami, pracownikami obiektów oraz odbiorcami ich działalności, by rozmawiać o potrzebie szerszego dostępu do sztuki dla osób z dysfunkcją wzroku. Przekażemy wykonane na zamówienie instytucji wybrane pomoce dotykowe. Prototypy obejrzą i ocenią niewidomi i słabowidzący testerzy. Ich uwagi posłużą doskonaleniu metody produkcji makiet. Nasze spotkania będą dokumentowane i udostępniane w social mediach Chcemy stworzyć ścieżkę dostępu do profesjonalnych, funkcjonalnych pomocy dotykowych, bez ponoszenia ogromnych kosztów przy ich produkcji. 

Kim jesteśmy?

Nasz zespół tworzą osoby niewidome i słabowidzące, pasjonaci kultury, sportu i dostępności. Wspierają nas specjaliści z Politechniki Warszawskiej oraz spółki ANV Production.

Zespół

Liderem projektu jest Fundacja Widzimy Inaczej, która działa na rzecz aktywizacji osób niewidomych i słabowidzących głównie w obszarze sportu i kultury. Jej flagowym projektem jest prowadzona od trzech lat Akademia Tenisa dla Niewidomych i Słabowidzących, w której trenują i rywalizują w turniejach niewidomi tenisiści na kortach w całej Polsce.

Pracownicy fundacji to młode i aktywne osoby niewidome i słabowidzące. Lubimy spędzać czas kulturalnie i rozrywkowo, odwiedzamy teatry, galerie, sale koncertowe, stadiony sportowe, lecz często ich oferta nie jest dla nas dostępna. Wiemy, jak można to naprawić i chcemy to zrobić!

Politechnika Warszawska to ośrodek akademicki, który zapewnia wysoki poziom profesjonalizmu. Dzięki współpracy z uczelnią proces badawczy odbywa się zgodnie ze standardami naukowymi – propozycje rozwiązań będą sprawdzane, poddawane testom i konfrontowane w doświadczeniu. Grupę badawczą tworzą eksperci, którzy technologią druku 3D zajmują się od wielu lat. Mają doświadczenie w prowadzeniu analogicznych projektów.

 

 


Wykonanie kreatywnie.pl © www.msz.org.pl