forex trading logo

60+

 

60VIII

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj163
mod_vvisit_counterWczoraj382
mod_vvisit_counterOd 08.20121551383
VII Szkoleniowe Warsztaty Żeglarskie Osób Niepełnosprawnych 14.08. – 27.08.2023r.

Odbyły się zorganizowane przez Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych siódme z ośmiu zaplanowanych w tym sezonie letnim szkoleń żeglarskich dla osób niepełnosprawnych.

Współorganizatorem była Mazurska Szkoła Żeglarstwa, a warsztaty były dofinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W warsztatach wzięło udział 30 uczestników. Uczestników warsztatów powitał Kazimierz Gloc. Pan Kazimierz to znakomity 96- letni żeglarz. Przez całe lato żegluje na Mazurach razem z żoną na własnoręcznie zbudowanym drewniany jachcie „Perkun” stylizowanym na stary żaglowiec. Bierze udział w zlotach „Oldtimerów”. Od lat startuje także z sukcesami w Żeglarskich Mistrzostwach Polski Seniorów 60+.

Zajęcia odbywały się na sasankach i dezetach. Warunki pogodowe były bardzo dobre. Było słonecznie, ciepło i nie brakowało wiatru. Dzięki temu zrealizowano cały zakładany program szkoleniowy. Część uczestników warsztatów przystąpiła do egzaminów i uzyskała patenty żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego. Zgodnie z tradycją zostali pasowani na żeglarzy i motorowodniaków. Na zakończenie warsztatów rozegraliśmy regaty. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i żeglarskie mapy Wielkich Jezior Mazurskich. 

Akcja jest kontynuowana.

Zapraszamy na kolejne  Szkoleniowe Warsztaty Żeglarskie Osób Niepełnosprawnych dofinansowane przez PFRON . Terminy warsztatów i dokładne informacje znajdują się na stronach internetowych: www.pzzn.pl oraz www.msz.org.pl.

Serdecznie zapraszamy!

 


Wykonanie kreatywnie.pl © www.msz.org.pl